|
Опис бізнесу(текстова частина)
Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) |
Товариство засноване установчими зборами засновникiв (протокол №1 вiд 05 травня 1994 р.), шляхом перетворення в процесi приватизацiї орендного пiдприємства "Торговий дiм "Спортек" у закрите акцiонерне товариство вiдповiдно до Закону України "Про приватизацiю майна державних пiдприємств".
Вiдповiдно до рiшень загальних зборiв акцiонерiв вiд 08.04.2011р. ЗАТ "Торговий дiм "Спортек" було перереєсровано у Приватне акцiонерне товариство "Торговий дiм "Спортек". |
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом |
Емiтент дочiрнiх пiдприємств та фiлiй не має, керiвництво пiдприємством здiйснює Директор АТ.
Змiн в органiзацiйнiй структурi товариства в 2011 р. не було. |
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій |
Будь якi пропозицiї щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб протягом звiтного року не надходили. |
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) |
Нарахування амортизацiї нематерiальних активiв здiйснюється iз застосуванням прямолiнiйного методу. Основнi засоби - матерiальнi активи розподiленi по групам:
- будiвлi, споруди, передавальнi пристрої;
- машини та обладнання;
- транспортнi засоби;
- iнструменти, пристрої, iнвентар;
- iншi основнi засоби.
Облiкова полiтика на пiдприємствi визначена наказами № 1 вiд 04.01.2011р., та №2 вiд 31.03.2011р. Облiкова полiтика пiдприємства вiдповiдає вимогам МСБО. Активи визначаються в облiку, якщо iснує вiрогiднiсть отримання пiдприємством економiчних вигiд. Основнi засоби вiдображенi в облiку за фактичними витратами на придбання, покращення основних засобiв вiдображається шляхом збiльшення залишкової та балансової вартостi. Нарахування амортизацiї основних засобiв проводиться у вiдповiдностi з податковим законодавством. Амортизацiя основних засобiв нараховується шляхом застосування норм аморитизацiї до залишкової вартостi на початок звiтного перiоду : для основних засобiв, придбаних до 2004 р. по групi 1 - 1,25%, по групi 2 - 6,25%, по групi 3 - 3,75% ; для придбаних основних засобiв з 01.01.2004 р по групi 1 - 2%, по групi 2- 10% ,по групi 4 - 15%, по групi 3- 6% у розрахунку на календарний квартал.
З 01 квiтня 2011 року в зв'язку iз вступом в дiю Податкового кодексу України основнi засоби було проiнвентарiзовано, визначено термiн експлуатацiї для кожного об'єкту, та прийнято рiшення про застосування прямолiнiйного методу нарахування амортизацiї. Запаси облiковуються за собiвартiстю, яка включає витрати на придбання та доставку. Запаси вiдображаються у бухгалтерському облiку та звiтностi по найменшiй з двох оцiнок: первiснiй вартостi чи чистiй вартостi реалiзацiї згiдно п.24 П(С)БУ-9. Не включаються в первiсну вартiсть, а вiдносяться до видаткiв того перiоду, в якому вони були здiйсненi (встановленi): - наднормативнi збитки i недолiки запасiв; - загальногосподарськi та iншi витрати, безпосередньо не пов'язанi з придбанням та доставкой запасiв i приведенням їх у стан, в якому вони здатнi до застосування у запланованих цiлях.
При передачi в експлуатацiю малоцiнних та швидкозношуваних предметiв нараховується 100% зносу з вiднесенням на витрати операцiйної дiяльностi. Дебiторська заборгованiсть визнається активом, якщо iснує вiрогiднiсть отримання пiдприємством майбутнiх економiчних вигiд i може бути достовiрно визначена її сума. Доход пiдприємства визначається в момент збiльшення активу або зменшення зобов'язань. Зобов'язання визначаються, якщо товари, матерiали або послуги отриманi пiдприємством вiд постачальникiв. Витрати вiдображаються у бухгалтерському облiку одночасно iз зменшенням активу або збiльшенням зобов'язань. |
Текст аудиторського висновку |
1.1. Заголовок
Аудиторський висновок ( звiт незалежного аудитора) щодо фiнансової звiтностi Приватного акцiонерного товариства "ТОРГОВИЙ ДIМ "СПОРТЕК" за 2011 рiк за станом на 31 грудня 2011 року.
1.2. Адресат
Аудиторський висновок (звiт незалежного аудитора) щодо фiнансової звiтностi призначається для власникiв цiнних паперiв та управлiнського персоналу АТ "ТОРГОВИЙ ДIМ "СПОРТЕК" та для Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку.
1.3. Вступний параграф
1.3.1.Основнi вiдомостi про емiтента:
Приватне акцiонерне товариство "ТОРГОВИЙ ДIМ "СПОРТЕК"
Код за ЄРДПОУ - 01555289
Мiсцезнаходження Україна, 61009, Харкiвська область,
м. Харкiв, проспект Гагарiна, буд. 183 корпус А
Дата державної реєстрацiї 02.03.1993 року.
Дати внесення змiн до установчих документiв: остання редакцiя статуту зареєстрована 16.05.2011р.
Основнi види дiяльностi: вiдповiдно Довiдки АА № 423817 з єдиного державного реєстру пiдприємств та органiзацiй України вiд 25.05.2011р. види дiяльностi за КВЕД:
70.20.0 Здавання в оренду власного нерухомого майна
51.90.0 Iншi види оптової торгiвлi
60.24.0 Дiяльнiсть автомобiльного вантажного транспорту
52.12.0 Роздрiбна торгiвля в неспецiалiзованих магазинах без переваги продовольчого асортименту
51.19.0 Посередництво в торгiвлi товарами широкого асортименту
1.3.2.Опис аудиторської перевiрки
Аудит було здiйснено вiдповiдно Закону України "Про аудиторську дiяльнiсть", Мiжнародними стандартами контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг, Закону України "Про акцiонернi товариства", Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi", та згiдно рiшення Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 29.09.2011 р. за № 1360, зареєстрованого в Мiнiстерствi Юстицiї України 28 листопада 2011 року за № 1358I20096.
Цi стандарти та законодавчi акти зобов'язують планувати i здiйснювати аудиторську перевiрку з метою одержання обiрунтованої впевненостi в тому, що фiнансовi звiти не мiстять суттєвих викривлень. Аудит включає перевiрку шляхом тестування доказiв, якi пiдтверджують суми та розкриття iнформацiї у фiнансових звiтах. Аудиторська перевiрка включає оцiнку застосованих принципiв бухгалтерського облiку й суттєвих попереднiх оцiнок, здiйснених управлiнським персоналом, а також оцiнку загального подання фiнансових звiтiв. Аудитор вважає, що проведена аудиторська перевiрка забезпечує обiрунтовану пiдставу для висловлення аудиторської думки.
Перелiк перевiреної фiнансової iнформацiї iз зазначенням дати та звiтного перiоду товариства.
Перелiк документiв для здiйснення аудиторської перевiрки:
" баланс ф. № 1-м станом на 31.12.2011 р.;
" звiт про фiнансовi результати ф. № 2-м за 2011 р.;
Крiм фiнансової звiтностi перевiрцi пiдлягали засновницькi та реєстрацiйнi документи, наказ про облiкову полiтику, та iншi внутрiшнi нормативнi документи, регiстри синтетичного та аналiтичного облiку (журнали-ордери, оборотно-сальдовi вiдомостi), матерiали iнвентаризацiї, а також вибiрково первиннi бухгалтерськi документи.
Аудитором визначена прийнятнiсть концептуальної основи фiнансової звiтностi (положення (стандарти) бухгалтерського облiку), яка застосована при складаннi фiнансової звiтностi. Фiнансова звiтнiсть пiдготовлена управлiнським персоналом вiдповiдно до конкретної концептуальної основи фiнансової звiтностi i яка охоплює нацiональнi положення (стандарти) звiтностi та правовi вимоги, передбаченi Законом України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" вiд 16.07.1999 року №996-ХIY. Концептуальною основою для пiдготовки фiнансової звiтностi пiдприємства є нацiональнi положення (стандарти) бухгалтерського облiку, зокрема П(С)БО 1 "Загальнi вимоги до фiнансової звiтностi", П(С)БО 25 "Фiнансовий звiт суб'єкта малого пiдприємництва".
Товариство з врахуванням особливостей своєї дiяльностi на пiдставi вимог П(С)БО визначило облiкову полiтику та подання фiнансової звiтностi. Впродовж 2011 року Товариство вело бухгалтерський облiк вiдповiдно до наказу про облiкову полiтику. У звiтному перiодi iстотних змiн в облiковiй полiтицi не вiдбулося. Облiкова полiтика в основному забезпечує можливiсть надання користувачам фiнансової звiтностi правдивої та неупередженої iнформацiї про фiнансовий та майновий стан пiдприємства, доходи, витрати та його фiнансовi результати.
1.4. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу за фiнансовi звiти
Вiдповiдальнiсть за пiдготовку та достовiрне вiдображення iнформацiї у цих фiнансових звiтах несе управлiнський персонал товариства у вiдповiдностi до вимог Закону України "Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть в Українi" вiд 16.07.1999р. № 996-XIV (зi змiнами та доповненнями) та нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу охоплює: розробку, впровадження та використання внутрiшнього контролю стосовно пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, якi не мiстять суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки; вибiр та застосування вiдповiдної облiкової полiтики, а також облiкових оцiнок, якi вiдповiдають обставинам. Масштаб проведення аудиторської перевiрки - вибiркова перевiрка. У зв'язку з тим, що аудитор не спостерiгав за проведенням рiчної iнвентаризацiї активiв та зобов'язань станом на 31.12.2011р.
1.5. Вiдповiдальнiсть аудитора
Аудитор несе вiдповiдальнiсть за висловлення думки щодо цих фiнансових звiтiв на пiдставi аудиторської перевiрки, що проведена у вiдповiдностi до Мiжнародних стандартiв аудиту. Мiжнароднi стандарти аудиту вимагають вiд аудитора дотримання етичних вимог, а також планування й виконання аудиторської перевiрки для отримання достатньої впевненостi в тому, що фiнансовi звiти не мiстять суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур з метою отримання аудиторських доказiв стосовно сум та розкриттiв у фiнансових звiтах. Вiдбiр процедур залежить вiд судження аудитора. До таких процедур входить i оцiнка ризикiв суттєвих викривлень фiнансових звiтiв внаслiдок шахрайства або помилок. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятнiсть облiкових оцiнок, зроблених управлiнським персоналом, та загального представлення фiнансових звiтiв.
1.6. Думка аудитора
1.6.1.Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки.
Аудитор не спостерiгав за проведенням рiчної iнвентаризацiї активiв та зобов'язань, що є обмеженням обсягу роботи, в зв'язку з чим ним висловлюється умовно-позитивна думка.
1.6.2. Умовно-позитивна думка
Аудитор висловлює умовно-позитивну думку, що фiнансовi звiти справедливо та достовiрно вiдображають фiнансовий стан емiтента станом на 31 грудня 2011 року згiдно з визначеною концептуальною основою фiнансової звiтностi та вiдповiдають вимогам законодавства України i прийнятої облiкової полiтики пiдприємства.
Повний пакет фiнансової звiтностi, а саме: Баланс (форма №1-м) за станом на 31 грудня 2011 року; Звiт про фiнансовi результати (форма №2-м) за 2011 рiк; складено у вiдповiдностi до нацiональних Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку та прийнятої облiкової полiтики емiтента.
Аудитор висловлює умовно-позитивну думку, що фiнансова звiтнiсть справедливо та достовiрно в усiх суттєвих аспектах вiдображає дiйсний фiнансовий стан та результат дiяльностi емiтента згiдно з прийнятою концептуальною основою фiнансової звiтностi та їх вiдповiдностi вимогам законодавства.
1.7. Iнша допомiжна iнформацiя
1.7.1 Вiдповiднiсть вартостi чистих активiв вимогам законодавства.
Аудитором проведено розрахунок вартостi чистих активiв у вiдповiдностi iз Методичними рекомендацiями щодо визначення вартостi чистих активiв згiдно рiшення ДКЦПФР вiд 17 листопада 2004 року № 485,
Розрахункова вартiсть чистих активiв 1 457,7 тис. грн. вище скоригованого статутного капiталу 100,0 тис. грн. це вiдповiдає вимогам Цивiльного кодексу України статтi 155.
1.7.2.Наявнiсть суттєвих невiдповiдностей
Наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до комiсiї разом з фiнансової звiтнiстю (МСА 720 "Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть") не встановлено.
1.7.3.Виконання значних правочинiв
Виконання значних правочинiв (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi) вiдбувались вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства".
1.7.4.Стан корпоративного управлiння
Стан корпоративного управлiння у тому числi стан внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства" задовiльний.
1.7.5.Ризики суттєвого викривлення
Ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства (МСА 240 "Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства, при аудитi фiнансової звiтностi") не встановлено.
1.7.6. Перевiрка порiвнянностi показникiв фiнансової звiтностi.
Аудитором проведено таку перевiрку у вiдповiдностi iз Наказом Мiнфiну України вiд 22.12.2008 року № 1524 iз змiнами та доповненнями та аудитор пiдтверджує порiвняннiсть форм фiнансової звiтностi згiдно iз вище означеним наказом Мiнфiну України.
1.8. Основнi вiдомостi про аудитора
Фiзична особа-пiдприємець Семенiхiна Юлiя Олегiвна.
Свiдоцтво про включення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв, видане Аудиторською палатою України № 4477 вiд 29.09.2011 р.
Сертифiкат аудитора № 006838, виданий 06.07.2011р. Аудиторською палатою України.
Мiсце проживання - Україна, 61183, Харкiвська обл., м. Харкiв, вул. Дружби Народiв, 228-А, кв. 193,
Тел.Iфакс: (057) 7-140-190
1.9. Дата i номер договору на проведення аудиту
Вiд 14 березня 2012 року №14I03-1.
1.10. Дата початку та дата закiнчення проведення аудиту
Аудит проводився з 14.03.2012 року по 30.03.2012 року. |
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання |
Основний вид дiяльностi - надання в оренду власного нерухомого майна. Основнi клiєнти - орендарi. Залежностi вiд сезонних змiн немає. Основнi ризики в дiяльностi - погiршення економiчної ситуацiї в країнi. Реалiзацiя послуг оренди здiйснюється по передплатi. Iстотної конкуренцiї немає, попит на послуги оренди постiйний.
Кiлькiсть постачальникiв, що займають бiльше 10 вiдсоткiв в загальному об'ємi постачання - 1. |
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування |
За останнi 5 рокiв нiякого придбання та вiдчуження не проводилось та не планується. |
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення |
Основнi засоби Емiтента складаються з будiвель та споруд, обладнання, та iнших. Основнi засоби знаходяться за мiсцезнаходженням товариства. Ступiнь використання - 100%. Обмежень у використаннi майна немає. Активи утримуються в належному станi. Екологiчнi питання на використання активiв пiдприємства не впливають. Планiв капiтального будiвництва, розширення та вдосконалення основних засобiв немає.Ступiнь зносу основних засобiв дорiвнює 63,7 %.
Первiсна вартiсть основних засобiв на початок року - 17265,3 тис.грн., на кiнець року - 17286,2 тис.грн. Сума нарахованого зносу на кiнець року - 6475,3 тис.грн. Орендованих та законсервованих основних засобiв немає. Суттєвих змiн у вартостi основних засобiв не було.
Нiякi екологiчнi питання не можуть позначитися на використаннi активiв пiдприємства. |
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень |
На дiяльнiсть пiдприємства впливає група факторiв, якi є ключовими проблемами розвитку, а саме наявнiсть устарiлих основних засобiв, якi постiйно потребують витрат на їх ремонт, утримання та обслуговування. Суттєвим фактором фiнансового стану пiдприємства є стабiльнiсть роботи орендарiв та їх платiжеспроможнiсть.
Недосконале законодавство та податкова система має суттєвий вплив на роботу Товариства. |
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства |
За звiтний перiод емiтент здiйснював свою дiяльнiсть у вiдповiдностi з чинним законодавством, тому штрафiв не мав. |
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента |
Фiнансування пiдприємства здiйснюється за рахунок власних коштiв. Робочого капiталу для поточних потреб достатньо. |
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів |
Укладених, але ще не виконаних договорiв на кiнець звiтного перiоду пiдприємство не має. |
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) |
З метою пiдвищення рентабельностi i конкурентноздатностi АТ, Товариство зосередило власну роботу на 2-х головних напрямках: 1. Пiдвищення коефiцiєнта завантаження шляхом додаткового залучення орендарiв
2. Зниження витрат, пов'язаних з експлуатацiєю будiвлi i споруд., проведення поточних ремонтiв |
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок |
Дослiджень та розробок у звiтному роцi не було |
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається |
Судових справ за участю товариства у звiтному роцi не було. |
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі |
Iншої iнформацiї, що передбачена для розкриття та яка може бути iнстотною для оцiнки iнвестором фiнансового стану та результатiв дiяльностi емiтента, немає. |
|